Fossilfri el för medlemmar i Råda BK

Just nu får du som medlem i Råda BK ett bra erbjudande från föreningens sponsor Billinge Energi. Elhandelsbolaget är experter på elhandelsavtal och kan erbjuda rätt lösning för just ditt behov, oavsett om du bor i villa eller lägenhet. Dessutom bjuder de våra medlemmar på kostnaden för fossilfri el i ett helt år vid tecknande av nytt avtal, vilket gör att du är med i klimatomställningen i vår region.

Billinge Energi är ett lokalt elhandelsbolag i Lidköping och Skaraborg. Varje dag bidrar de till utveckling av bygden genom att stötta förnybar elproduktion och lokala idrottsföreningar samt hitta nya energieffektiva lösningar. Vill du ha ett prisvärt, tryggt elavtal och bra service kan du välja dem! Om du är intresserad av laddare till din elbil eller hybrid alternativt solcellsanläggning kan de hjälpa till med det också.